Historia polerowania szkła

utworzone przez | paź 29, 2020 | Ciekawostki

Proces polerowania szkła został po raz pierwszy opracowany we Francji już w 1688 r. Jako końcowy etap w produkcji szkła płaskiego. W tym czasie optyczna jakość szkła pozostawiała wiele do życzenia.

Po umieszczeniu szkła płaskiego na dużych okrągłych stołach, obracające się żelazne tarcze i coraz drobniejsze piaski ścierne zostały użyte do usunięcia zadrapań i skazy z powierzchni szkła, a następnie polerowane filcowymi podkładkami w celu zakończenia procesu. W 1773 r. Angielski system polerowania szkła został przyjęty przez Anglików w Ravenshead, a do 1800 r. do zasilania stołów do szlifowania i polerowania płyt szklanych i żeliwa wykorzystywano silnik parowy.

Wraz z rozwojem produkcji szkła i poprawą jakości produkcji, zapotrzebowanie na usługi polerowania szkła w jego tradycyjnej formie prawie zniknęło. Dopiero pod koniec lat 80-tych polerowanie szkła zaczęło się ponownie pojawiać, głównie na rynku szyb samochodowych. W ręcznych elektronarzędziach zastosowano podkładki filcowe i związki ścierne do usuwania lekkich zadrapań i plam ze szkła samochodowego.

Od tego czasu poczyniono liczne postępy w naprawianiu uszkodzonego szkła, ale podstawowa teoria stojąca za technikami pozostaje taka sama, jak w 1688 r. Napędzana tarcza obrotowa wykorzystująca materiały ścierne do usuwania szkła na głębokość zarysowania oraz rozprowadzanie i polerowania obszaru aby wkomponować go z powrotem w otaczające szkło.

Zadrapania na szkle są zwykle spowodowane przypadkowym lub celowym kontaktem z twardym metalem lub przedmiotem ceramicznym. Naprawiamy rysy w szkle powstałe z różnych przyczyn, np. Przez przypadkowe uderzenie przez wykonawców na placach budowy narzędzia mi i materiałami czy otarcie o nią rusztowań.

Duża liczba zadrapań jest spowodowana przez osoby czyszczące po zakończeniu budowy, które nieprawidłowo używają skrobaków podczas próby usunięcia gruzu budowlanego i malarskiego. Czasami jesteśmy proszeni o usunięcie zadrapań spowodowanych przez środki do czyszczenia okien, które użyły brudnej wody i rozprowadziły żwir na okno za pomocą ściągaczki lub szmatki drapiącej szkło.

Również niestety złośliwi wandale z nożami, śrubokrętami i kompletami kluczy wydrapują graffiti na szkle. Proces naprawy porysowanego szkła i polerowania szkła wygląda na dość prosty proces, ale jak wiele rzeczy w życiu potrzeba doświadczenia, cierpliwości i wiedzy, aby móc to zrobić dobrze, więc co robimy?

Przed przystąpieniem do naprawy określamy rodzaj szkła, na którym będziemy pracować, czy ma on wady, drobne rysy i pęknięcia, zwłaszcza na krawędziach. Dokładna inspekcja naprawianego obszaru i odnotowanie jego bliskości do krawędzi szyby. Następnie możemy wziąć te informacje pod uwagę przy wzroście temperatury i ciśnieniu podczas procesu renowacji szkła.

Następnie stosuje się wiele różnych rodzajów płaskich podkładek ściernych, aby dokładnie zeszlifować szkło na płasko do głębokości rysy, jednocześnie wygładzając powierzchnię, aby zapobiec zniekształceniu szkła. Zmętnienie powstałe w wyniku szlifowania jest następnie dokładnie wypolerowane przy użyciu związku tlenku ceru w celu przywrócenia powierzchni szkła do maksymalnej przejrzystości.

Firma Fine Glass Solution może naprawić wszelkie zarysowania na każdym szkle; Aby omówić, w jaki sposób możemy pomóc w spełnieniu wymagań dotyczących zarysowanego szkła i polerowania szkła, zadzwoń do nas pod numer 736 828 150 lub zapytaj online.

Pozdrawiamy
Załoga Fineglass