Polerowanie szyb i okien na budowach oraz inwestycjach budowlanych | Fineglass

utworzone przez | gru 26, 2021 | Ciekawostki

 

W nowopowstających budynkach – zarówno biurowych, ale również w mieszkalnych – coraz większe znaczenie zyskują przeszklenia, mające ogromny wpływ na ich styl i wykończenie. Jednak moda na coraz większe wykorzystanie szkła i instalacji dużej ilości okien niesie dla budowlańców dodatkowe utrudnienia na etapie wykańczania obiektu. Jednymi z głównych problemów na inwestycjach deweloperskich są uszkodzenia szyb i okien na etapie realizacji kolejnych prac. Na szczęście, istnieją również skuteczne metody na pozbycie się ich. 

Naprawa porysowanych szyb na budowach – kiedy może okazać się potrzebna?

Niestety, podczas budowy bardzo łatwo o uszkodzenia szklanych powierzchni, a do takich bez wątpienia zaliczają się tak lubiane okna czy drzwi. Okna wstawia się bowiem podczas trwania prac budowlanych – a jeśli dojdzie do jakichkolwiek opóźnień w realizacji grafiku – nawet podczas trwającego tynkowania. Po ich zainstalowaniu wykonywanych jest jeszcze mnóstwo prac narażających ich relatywnie delikatną powierzchnię na widoczne uszkodzenia – można wymienić, chociażby tynkowanie, spawanie, obróbkę framug, malowanie, układanie podłóg i płytek na ścianach (np. w łazience) czy nawet składanie mebli. O uszkodzenia okien nietrudno również podczas prac przygotowawczych typowo pod oddanie budynku – często pracownicy starający się je domyć z pianki montażowej czy innych poważniejszych zabrudzeń i zbyt intensywnie skrobią i szorują ich powierzchnię, co prowadzi do widocznych uszkodzeń. Niekiedy okno może po prostu przyjść porysowane – w dobie powszechnych problemów z łańcuchami dostaw odsyłanie go do producenta i czekanie na uwzględnienie gwarancji może zająć długie tygodnie. Niezależnie od tego, czy uda Ci się znaleźć winnego uszkodzeń, czy nie, sytuacja wymaga szybkiego działania, aby móc oddać budynek w ręce odbiorcy końcowego. Wymiana okna na nowe raczej nigdy nie wchodzi w grę – oprócz kosztów należy bowiem wziąć pod uwagę również czasochłonność takiego działania. Z kolei pozostawienie widocznego uszkodzenia raczej nie powinno wchodzić w grę – najprawdopodobniej doprowadzi bowiem do odmowy odbioru obiektu przez klienta. Wcale jednak nie musisz wymieniać go na inne, by przywrócić mu pierwotny wygląd. Możliwa jest bowiem naprawa okien – czynność, o której do niedawna niewiele osób miało wiedzę. 

Polerowanie szyb na budowie – dlaczego warto?

Okazuje się, że skuteczną alternatywą, pozwalającą zaoszczędzić mnóstwo pracy i pieniędzy, jest polerowanie szyb przy inwestycjach deweloperskich. W zdecydowanej większości przypadków możliwe jest całkowite usunięcie zarysowań, odprysków, zmatowień czy wyrównanie powierzchni – bez demontażu szyb i wymiany na nowe. Udaje się także pozbyć popaleń (np. po spawaniu) czy zlikwidować wiele rodzajów pęknięć. Pomyśl, jak wiele pracy pozwoli Ci uniknąć renowacja szyb i w jak znaczącym stopniu przyspieszy realizację kolejnych etapów projektu. Nic dziwnego, że coraz więcej firm zajmujących się budownictwem decyduje się na właśnie taką metodę pozbycia się uszkodzeń i niedoskonałości z okien. Nawet jeszcze tego samego dnia okna w budynku mogą być gotowe do odbioru. I choć taka usługa nie jest bardzo tania, to zdecydowanie opłaca się bardziej niż mozolna wymiana i czekanie na kolejne tafle szkła. 

 

usuwanie rys z okein na inwestycjach budowlanych

 

Polerowanie rys w oknach nowopowstałych budynków – tylko ze specjalistami

Warto zaznaczyć, że prawidłowe wykonanie polerowania szyb w oknach, na drzwiach czy w elementach konstrukcyjnych budynków wcale nie jest łatwym zadaniem. Nietrudno o doprowadzenie do powstania na powierzchni szyby soczewek zniekształcających obraz, które są bardzo trudne w późniejszym skorygowaniu. Niekiedy wręcz niemożliwa jest naprawa źle wypolerowanej szyby. Dlatego, jeśli potrzebna Ci renowacja okien w dużych inwestycjach budowlanych, czy nawet w mniejszych budynkach, to zawsze sięgaj po specjalistów, którzy mogą wykazać się co najmniej kilkuletnim doświadczeniem. Na terenie Warszawy i okolic zdecydowanie można polecić naszą firmę FineGlass, która już od wielu lat świadczy profesjonalne usługi renowacji i polerowania powierzchni szklanych, niezależnie od ich rozmiaru i przeznaczenia. Wykwalifikowana kadra, specjalistyczne narzędzia i elastyczność – między innymi tym wyróżnia się na lokalnym rynku. 

Decydując się na współpracę ze specjalistami, można sporo zaoszczędzić, wykonując polerowanie szyb i okien w projektach budowanych. To oszczędności na materiale, czasie oraz większa pewność, że uda się zrealizować prace w terminie. Dlatego, jeśli na Twojej budowie doszło do zarysowania czy uszkodzenia szyb, to warto przemyśleć ich polerowanie. Najprawdopodobniej będzie to najlepsze wyjście z kłopotliwej sytuacji.

Pozdrawiamy
Załoga Fineglass

Telefon kontaktowy 736 828 150